فصل 1

وقایع مجموعه کلیم الله موسی علیه السلام حول محور زندگی حضرت موسی علیه السلام از بدو تولد تا غرق شدن فرعون از ورود بنی اسرائیل به مصر و تا زمانی که مصر را ترک کردند و غرق شدند می گذرد. سریال فرعون و معجزاتی که موسی علیه السلام انجام داد شامل سی قسمت و مدت هر قسمت بیست دقیقه است.

فصل 2

جامعه او

وقایع فصل دوم از جایی شروع شد که فصل اول با غرق شدن فرعون و سربازانش به پایان رسید، در حالی که بنی اسرائیل به لطف معجزه عصای موسی (علیه السلام) که دریا را به دو نیم کرد از مشت او فرار کردند. طرفین و این راه را برای عبور بنی اسرائیل به آن سوی امن دیگر هموار کرد. آنچه به چشم خود دیدند واقعاً شگفت انگیز بود. اما به جای تشکر از خدا و رسولش که آنها را از بردگی و ظلم فرعون نجات دادند، مصمم شدند. بازگشت به پرستش بت ها درست مانند کاری که مردم روستا از آنجا می گذشتند.

سامری

این امر باعث شد که سامری از غیبت موسی که به دیدار پروردگارش در توره رفته بود سود ببرد و بنی اسرائیل را با جمع آوری طلاهایشان مجذوب کرد و گوساله را خدای خود قرار داد که برای دیدنش خیلی آرزو داشتند. از این موضوع می دانست که ناراحت و بیش از حد عصبانی بود. او آنها را مجازات کرد و به آنها دستور داد که یکدیگر را بکشند تا اینکه خداوند آنها را ببخشد. سامری برای تمام زندگی خود منزوی شد و به عنوان مجازات ترک شد. سپس موسی به مأموریت خود بازگشت که خداوند به او دستور داده بود که در حال خواندن آنچه در پانل ها آمده بود: ده فرمان.

خداوند آنها را از ورود به اورشلیم محروم کرد

موسی هفتاد مرد را برگزید تا با خود به کوه توره برود تا از خداوند برای آنان و قومشان به خاطر پرستش گوساله طلب آمرزش کند. پس از بازگشت، موسی به بنی اسرائیل گفت که به اورشلیم بروند و هنگامی که از آنها خواست وارد اورشلیم شوند و با آن بجنگند. اهالی، وانمود کردند که ساکنان قدرتمند هستند. به دلیل امتناع آنها، خداوند آنها را از ورود به اورشلیم محروم کرد و به عنوان مجازات چهل سال در بیابان سرگردان کرد. در دوران سرگردانی در بیابان، داستان این بود که ابری که بنی اسرائیل را از گرمای خورشید محافظت می کند، مانا و بلدرچین ها در هنگام گرسنگی، داستان دوازده چشمه آبی در هنگام تشنگی و داستان تلیسه ای که موسی برای شناخت قاتل دستور قربانی کردن آن را داد. که مردی ثروتمند از بنی اسرائیل را کشت.

موسی و الخضر

بنی اسرائیل تحت تأثیر موسی تاک قرار گرفتند و او را به خاطر اینکه تنها کسی بود که دانش بیشتری در زمین داشت تحسین کردند. او بدون توجه به این که علم فقط به خدا نسبت داده می شود و خدایی که می تواند علم خود را به هر کسی که بخواهد عطا کند، بدون توجه به آن ها موافقت کرد. خضر کشتی را سوراخ کرده بود و چرا پسر را کشت و چرا دیوار روستا را تعمیر کرد. موسی نیز از این مرد خواست که به او بیاموزد حتی اگر پیامبر باشد. موسی شاهد مرگ برادرش هارون بود و سپس مرده بود. سریال با فلش بک خلاصه ای از زندگی حضرت موسی (ع) به پایان می رسد.

کارشناسی ارشد تولید

تولید آثار هنری

Ahmed Taha

ایده و سرپرستی

Walaa Sherif

سناریو و دیالوگ

Walaa Sherif

Ahmed Hassan

کارگردان

كليم الله اپیزودها

تماشا کردن كليم الله

داستان زندگی موسی علیه السلام فصل 1

30 Videos

داستان زندگی موسی علیه السلام فصل 2

30 Videos

گالری کلیم الله

آثار هنری و پس زمینه دسکتاپ

پوسترها

سری های دیگر را بررسی کنید